• Provozovna: Železná 8a
    619 00 Brno

  • Kontakt: +420 538 702 263
    info@adaquaeu.cz

Potrubí a tvarovky z molekulárně orientovaného PVC

Nově jsme do sortimentu společnosti AD Aqua Europe s.r.o. zařadili potrubí a tvarovky z molekulárně orientovaného PVC - PVC-O

 

Molekulárně orientované PVC je výsledkem přetvoření amorfní struktury PVC-U na vrstvenou strukturu mechanickým procesem, díky němuž získají trubky z PVC nepřekonatelné mechanické vlastnosti, jako jsou: vysoká odolnost proti nárazu (téměř nepraskají), vysoká tuhost a odolnost proti únavě, jedinečné chování při vnějších zatíženích, eliminace šíření trhlin a maximální tvárnost.

Toto přetvoření nebo vyrovnání se provádí protahováním plastu za speciálních podmínek, které umožňují otáčení molekul ve směru deformace. Ačkoli nejsou tyto molekulární změny viditelné v makroskopickém měřítku, jsou plně rozeznatelné v elektronovém mikroskopu. Jelikož se jedná o fyzikální proces, nedochází k žádným chemickým změnám, a proto se ani výrazně nemění složení PVC.

Potrubí je vhodné pro výstavbu liniových staveb jako jsou vodovody, tlakové kanalizace nebo výstavba větších závlahových celků jako adekvátní náhrada HDPE potrubí. Oproti HDPE potrubí je monáž potrubí velmi snadná, není potřeba vlastnit nebo si půjčovat svářecí stroje. Technologie spojování je totžná se známým systémem kanalizačního potrubí KG. Potrbubí je dodáváno v průměrech od d90mm do d1000mm.

Spojování je zajištěno pomocí systému Forsheeda se zámkovým spojem.  Aktuálně je dostupný omezený sortiment tvarovek z PVC-O jako jsou spojky, redukce oblouky 11°, 22°, 30° a 45°.
Dá se též využít litinový zakusovací systém s jištěním proti tahu - systém Hawle S2000 nebo obdobný.


 

Více se dozvíte stažením následujících dokumentů:

Společnosti, které s námi spolupracují

Naši dodavatelé

Aquaram
HEYPAR
Hidroten
Jimtem
Lareter
Pimtas Plastik
Vandelande

Kontaktujte nás

Pošlete nám zprávu